משכנתא למשקיעים

אנשים רבים המחפשים אפיק השקעה נוסף מוצאים את עצמם בעולם הנדל"ן, מהסיבה הפשוטה שעולם הנדל"ן מזמן הזדמנויות להשקעות יציבות ולא מסוכנות. רכישת נכס מניב מאפשרת הכנסה כספית פסיבית ויפה בצורת שכר דירה, עם תשואות נאות.

רגע לפני שאתם קופצים על הנכס הבא שלכם, חשוב להכיר את כל ההגבלות וההבדלים בין קניית נכס ראשון לבין קניית נכס שני ומעלה. בכתבה הבאה נספר לכם כל מה שצריך לדעת על משכנתא למשקיעים, ועל מה אתם צריכים להסתכל לפני שאתם חותמים על המסמכים. 

ההגבלות במשכנתא למשקיעים

זה לא כל כך פשוט לרכוש דירה שניה בישראל; כיוון והביקוש לדירות הולך וגדל בצורה לא פרופורציונלית להיצע, נוצרה עליית מחירים מסחררת בעולם הנדל"ן שהביאה לקושי רב ברכישת דירה ראשונה למגורים. לכן, המדינה החליטה להציב חסמים מסוימים למשקיעי נדל"ן כדי לנסות ולצמצם את היקף רכישות הדירה להשקעה. 

איך היא עושה זאת? באמצעות מיסים שונים, כמו מס שבח, הגבלת גובה האשראי וכן מס רכישה שהולך וגדל החל מרכישת דירה שנייה. היא עושה זאת גם באמצעות הגבלה על המשכנתאות – ניתן לקבל משכנתא על נכס שני (ומעלה) בסכום של עד 50% מערך הנכס בלבד, ולכן יש צורך בהון עצמי גבוה מאוד. 

סוגי משקיעים

משקיע לטווח קצר לעומת משקיע לטווח ארוך 

דבר נוסף שיש לתת עליו את הדעת לפני שממהרים לבנק ולוקחים משכנתא הוא מהות ההשקעה. אפשר לחלק את המשקיעים לשניים – משקיעים לטווח ארוך ומשקיעים לטווח קצר.

משקיעים לטווח ארוך רוצים להשאיר את הנכס איתם שנים קדימה, ומשתמשים בשכר הדירה שהם מקבלים עבור החזר תשלומי המשכנתא. עבור השקעות כאלו, מומלץ לבחור במשכנתא ארוכת טווח, בדיוק כמו משכנתא שאולי לקחתם לצרכי מגורים.

משקיעים לטווח קצר, לעומת זאת, מעוניינים לרכוש את הנכס ולמכור אותו כעבור תקופה קצרה, וכך ליהנות בעיקר מהתשואה שבעליית הערך. במקרה כזה, אפשר לשקול הלוואת גישור (או בשמו האחר, הלוואת בלון). משכנתא כזו מאפשרת תשלום של הריבית בלבד, כאשר את קרן ההלוואה מסלקים בסיום ההלוואה ולאחר המכירה. 

רוצים גם אתם להיות לקוחות מרוצים ?

מהו תהליך קבלת משכנתא למשקיעים?

בהתייחסות לפרוצדורה, אין הבדל בהליך לקיחת המשכנתא בין משכנתא רגילה למשכנתא להשקעה, מלבד ההגבלות שהצגנו. אך יש הבדל באופן המחשבה – המשכנתא צריכה להיות מותאמת לצרכי המשקיע, עם פוטנציאל הרווח הטוב ביותר עבורו בהתאם לאופי ההשקעה.  

כמו בכל הזדמנות שלוקחים משכנתא, חשוב לבחון את תמהיל המשכנתא בחכמה. חברתנו מייצגת משקיעים רבים שזוכים לפתרונות חכמים להגדלת ההון העצמי, ונהנים ממשכנתאות אטרקטיביות ומהשקעה חכמה ומשתלמת.  


אולי זה יעניין אותך:
משכנתא לעולים חדשים

לא קל להיות עולה חדש בישראל. מדובר בהתמודדות מורכבת עם שפה חדשה, תרבות זרה, איתור מקום עבודה, מזג אוויר ים תיכוני ועוד. עולה חדש נתקל

משכנתא לרכישה

מזל טוב, אתם לקראת רכישת דירה! ועם רכישת הדירה החדשה מגיעה גם המשכנתא, שתלווה אתכם עוד שנים ארוכות. ככל שתדעו יותר על תחום המשכנתאות, על

ריביות משכנתא

הצעד הראשון עבור כל מי שמתחיל לחשוב לכיוון של רכישת דירה הוא הבנת עומק של מונחים כמו משכנתא ריביות תמהילים ועוד. הבנת מסלולי ריביות משכנתא